Reisid

RÄNNUMÕTTEID SETOMAALE SUVEKS 2018

Setomaa on Eesti eksootiline piiriala. Elu käib siin kauges kagunurgas au sees hoitud põliseid kombeid ja teistmoodi uskumusi järgides. Setod on uhke rahvas. Setode sooja külalislahkuse kogemiseks on hää kaasa võta üks kohalik, kes uksi avab ning aitab märgata, kuulata, katsuda ja maitsta.

Näidiseks olevad päevased reisikavad sobivad nii perele kui sõpruskonnale 520 inimest. Suurema seltskonnaga vajab reisikava kohendamist. Kiirustades kulub 45 tundi, põhjalikumalt süvenedes 8 tundi. Mõne elamused võib teiseks korraks jätta või vastavalt tulijate huvidele lisada, rõhuasetusi muuta. 

REISIKAVA „OBINITSA SOOME-UGRI KULTUURIPEALINN“

Päev Obinitsas ja selle ümbruses. 2015. aastal oli Obinitsa kogu maailma soome-ugri rahvaste kultuuripealinn. Käime muuseumis ja riietame ühe reisiselli setoks, lõunatame kuulsas “Taarka tarõs”, külastame ateljee-galeriid, kirikut ning kohtume paljude eriliste setodega.

Hind alates 30 eur/in.

Loe lähemalt

 

REISIKAVA „PIIRI PEAL JA MÖÖDA VÖÖD“

Setomaal ollakse kogu aeg piiri peal. Kokku saavad Eesti-Vene, Eesti-Setomaa, ida ja lääne, tänase ja eelmiste põlvkondade, õigeusu ja luteri mõjupiirid. Piiripealne retk viib mööda Seto külävüüd külavaheteedele ja järvevetele, kogema setode piire. 

Alustame Võõpsust, Setomaa väravast, kulgeme piki piiri lõuna poole, läbi Saatse saapa Saatsesse välja. Lõunatame hubases kodurestoranis, külastame muhedat seebimeistrit ning lõpetame päeva päikeseloojangureisiga Lämmijärvel – ikka piiri peal.

Hind alates 32 eur/in.

Loe lähemalt

SETO MAITSETE REIS