Giidiga ekskursioonid

GIIDIGA EKSKURSIOONID SETOMAAL JA MUJAL LÕUNA-EESTIS

Setomaa on Eesti eksootiline piiriala. Elu käib siin kauges kagunurgas au sees hoitud põliseid kombeid ja teistmoodi uskumusi järgides. Setod on uhke rahvas. Setode külalislahkuse kogemiseks ja Setomaa avastamiseks on hea kaasa võta üks kohalik, kes uksi avab ning aitab märgata, kuulata, katsuda ja maitsta.

Külalislahkuse, kauni looduse, erilise kultuuripärandi ja arvukate vaatamisväärsuste poolest on tuntud kogu Lõuna-Eesti, nii Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa kui ka Tartumaa. Minu koostöövõrgustikku, mis on kujunenud paarikümne aasta jooksul, kuuluvad väga erinevaid toidupakkujad (lihtsast talusöögist kuni metsarestoni, aga ka näiteks gurmeerestoran), aktiivse elamuse pakkujad, väike-ettevõtjad (talunikud, käsitöömeistrid, toidutootjad), muusikud, lauljad, seto leelokoorid, õpitubade korraldajad, aga ka lihtsalt toredad inimesed, kellele saame koos külla minna.

Tee oma grupile või kolleegidele, konverentsikülalistele või kaugelt saabunud perekülalistele reis Lõuna-Eestisse ja/või Setomaale

  • aitan koostada spetsiaalse, just sinu soovidele kohandatud ekskursioonikava
  • teen kõik kokkulepped kohalike teenusepakkujatega
  • olen giidiks ja reisisaatjaks
  • väiksele grupile (kuni 3, max 4 inimest) võin pakkuda teenust oma autoga
  • arveldan ettevõtetega, koostades lõpuks ühe koondarve
  • sina naudi elamusi ja puhka!

REISIKAVA „OBINITSA SOOME-UGRI KULTUURIPEALINN“

Päev Obinitsas ja selle ümbruses. 2015. aastal oli Obinitsa kogu maailma soome-ugri rahvaste kultuuripealinn. Käime muuseumis ja riietame ühe reisiselli setoks, lõunatame kuulsas “Taarka tarõs”, külastame ateljee-galeriid, kirikut ning kohtume paljude eriliste setodega.

Loe lähemalt

REISIKAVA „PIIRI PEAL JA MÖÖDA VÖÖD“

Setomaal ollakse kogu aeg piiri peal. Kokku saavad Eesti-Vene, Eesti-Setomaa, ida ja lääne, tänase ja eelmiste põlvkondade, õigeusu ja luteri mõjupiirid. Piiripealne retk viib mööda Seto külävüüd külavaheteedele ja järvevetele, kogema setode piire. 

Alustame Võõpsust, Setomaa väravast, kulgeme piki piiri lõuna poole, läbi Saatse saapa Saatsesse välja. Lõunatame hubases kodurestoranis, külastame muhedat seebimeistrit ning lõpetame päeva päikeseloojangureisiga Lämmijärvel – ikka piiri peal.

Loe lähemalt