Obinitsa – soome-ugri kultuuripealinn

REISIKAVA „OBINITSA SOOME-UGRI KULTUURIPEALINN“

Kohtumispaik Obinitsa lipuväljak: Obinitsa oli 2015. aastal kogu maailma soomeugrilaste – 25 miljoni inimese – kultuuripealinn. Esmatutvus Setomaa piiride ja kultuuriga.
Obinitsa muuseum: kohtumine Seto sootska (2009) Sarve Õiega, seto keelekümblus ja rõivilepanek: üks grupiliige riietub Õie käe all seto naiseks.
Lauluema kuju: setode mitmehäälne laulutraditsioon- seto leelo, kuulub aastast 2009 UNESCO maailma vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja. Lauluemad ja nende lood.
Obinitsa kirik: õigeusk on üks setoks olemise alustala. Õigeusk on leebe, kirev ja lõhnav. Setodel on tänini säilinud komme kirikupühadel surnuaias oma omastega koos haudadel süüa.
Lõuna seto restoranis Taarka Tarõ: Taarka Tarõ esindab seto köögi- ja söögikultuuri väärikust, järjepidevust, aga ka konservatiivsust. Põlised setod Hõrna Rieka ja Aare pakuvad külalistele oma pere retseptide järgi valmistatud ehedat seto sööki, tutvustavad söögikultuuri ning kombeid.
Seto Ateljee-Galerii Hal`as Kunn ja Kunstizaal: Seto ehtekunstnik Evar Riitsaar, kes oli aastail 2003–2006 seto sootska  ja kirjanik Kauksi Ülle esitlevad uuemaid ja vanemaid seto kunste. Seto muinasjutu etendus.
Serga tsässon: tsässon on väike õigeusu külakabel, kohalike elanike kokkusaamiste kese, mis tavapäraselt on turistile suletud. Piilume sisse, et näha hoopis teistmoodi maailma.
Miikse küla: Miikse kohaväest on jõudu ammutada soovinud kõik usud ja võimud. Jaanikivi ja Silmaallika tervendav jõud toimib tänini.
Meremäe vaatetorn: on Setomaa tipp, vaatetornist nähakse hea ilma korral Petseri kloostri kupleid, Setomaa maalilisi põlde ja metsi.

Hind ühe inimese kohta: alates 30 eurost (sh lõunasöök ja giiditeenus)